top of page

Ha nem tisztítasz előtte, akkor a fertőtlenítés csak illúzió

Frissítve: máj. 5.

Sok helyen van rendszeres fertőtlenítés. Mégsem tiszta a felület. Nem azért, mert rossz a szer.


Hanem mert kimarad egy lépés.


A szennyeződés nem csak kosz, 👉 akadály. A fertőtlenítőszer nem jut el oda, ahol hatnia kellene és s innentől a folyamat csak látszólag működik. Tisztának tűnik, de nem az.



Amikor nem a fertőtlenító hibázik hanem a folyamat

A fertőtlenítés nem önálló lépés hanem egy folyamat része. 👉 Ha az eleje hibás, a vége sem lesz jobb.


❓Nálatok a tisztítás valóban előkészíti a fertőtlenítést – vagy egyszerre történik a kettő?


Ha nem működik a gyakorlatban, írd meg röviden a helyzetet. Sokszor nem ott van a hiba, ahol elsőre gondolnád.


Várkonyi Krisztián




1 hozzászólás


Szakmai hozzászólás:


A fertőtlenítésnél a legnagyobb félreértés: „ráfújom és kész”

Valóságban: a zsír, olaj és szennyeződés, megköti a szerves anyagokat, zárt réteget képez.


A fertőtlenítőszer nem jut el a felületig, ahol hatnia kellene.

„Kosz - baci” logika: ahol szennyeződés van, ott mikroorganizmus is lehet. A szennyeződés pedig védi őket.


Ez különösen kritikus: egészségügyben, élelmiszeriparban, vendéglátásban.


A hatékony higiénia mindig két lépés:

  1. Tisztítás

  2. Fertőtlenítés


Az első nélkül a második nem működik.


Ha nem egyértelmű, miért nem működik a tisztítás a gyakorlatban, esetleg hasonló kérdésed vagy problémád van, szívesen segítek feltárni az okokat.


Várkonyi Krisztián vagyok, tisztítástechnológiai szakértő - a megoldás sokszor egy jó kérdéssel kezdődik.

Kedvelés
bottom of page